Regeneracja chrząstki stawowej

Glukozamina jest jedną z substancji, która może pobudzić do regeneracji chrząstkę stawową. To właśnie dzięki jej działaniu i właściwościom o wiele sprawniej funkcjonują stawy ? oraz, co bardzo istotne, zdecydowanie zmniejszają się wszelakie związane z nimi dolegliwości bólowe.

Choroba zwyrodnieniowa stawów ? potrafi mocno dać się w kość!

Przyjmowanie glukozaminy w postaci suplementu pozwala nam na uniknięcie naprawdę dużego dyskomfortu. Wywołane bólem trudności w poruszaniu się nie tylko odbierają radość życia, ale również uniemożliwiają codzienna aktywność. Glukozamina wspomaga leczenie choroby zwyrodnieniowej, wzmacniając chrząstkę i wspomagając jej regenerację. Czym jest glukozamina?

– to aminocukier, który w naszym ciele występuje naturalnie

– wchodzi w skład proteoglikanów (czyli związków cukrów i białek)

– stanowi składnik budulcowy tkanki chrzęstnej, pozwalający jej na długotrwałe zachowanie twardości oraz sprężystości

Glukozamina nie tylko buduje, ale również odżywia tkankę chrzęstną, wchodząc w skład mazi stawowej. Podawana w formie suplementu bardzo łatwo się wchłania i przenika do uszkodzonej lub chorej tkanki, wspomagając proces leczenia. Dzięki niej stawy stają się bardziej ruchome, a my podczas ruchu odczuwamy mniejszy ból.

Glukozamina jest stosowana z dwóch powodów. Po pierwsze, wspomagamy w ten sposób naturalne leczenie naszego ciała. Po drugie, wzmacniamy stawy czysto profilaktycznie, po to by uniknąć rożnych problemów w przyszłości. Oczywiście sam suplement nie wystarczy, należy prócz tego utrzymywać prawidłową wagę ciała oraz być aktywnym fizycznie.

Kto szczególnie powinien się zaopatrzyć w glukozaminę?

– osoby starsze ? mające znacznie mniej mazi stawowej

– ludzie odczuwający ból oraz dyskomfort podczas poruszania się

– osoby, które wykonują intensywne ćwiczenia fizyczne i są narażone na mikrouszkodzenia

Tak naprawdę każdy, kto dba o zdrowie i kondycję swoich stawów, powinien zainteresować się szczególnie cennym suplementem jakim jest glukozamina.

About the Author admin